Hakkımızda

Çelikyay, 1965 yılında İstanbul’da kurulmuş ve yaprak yay üretimine başlamıştır. 1990’lı yıllarda ilk ihracatını gerçekleştiren Çelikyay’ın üretim tesisleri, 1995 senesinde Düzce’ye taşınmıştır.

2000 senesinde  değişim ve dönüşüm başlatan firmamız çalışma hayatına TT Çelikyay Otomotiv Dış Ticaret Sanayi A.Ş. ismiyle devam etmekte olup, halen Düzce’de 7500 metrekare kapalı,  2500 metrekare açık alana sahip üretim tesisinde yaprak yay üretimi yapmaktadır.

2004 senesinde ilk parabolik yayı üreten firmamızın bünyesinde şu an, tam otomasyonlu, bilgisayar destekli 3 parabolik hattı bulunmaktadır.

2008 senesinde yapılan yatırımlarla üretim kapasitesini 24.000 Ton/Yıl’a çıkartan TT Çelikyay, parabolik ve hava yastıklı makasların yanı sıra, konvansiyonel makasların ve kabin yaylarının üretimini gerçekleştirmektedir. 2010 yılında boyahane tamamen yenilenmiş ve 2014’de ek depolama alanları devreye alınmıştır.

İstanbul’da yer alan merkez ofisi, ulaşılabilirliği yüksek konumu ile gerek Türkiye’ye gerekse tüm dünyaya açılan kapı görevi görmektedir.

2000 senesinden beri yenilikçi  vizyonu ile şirket değerlerini geliştiren TT Çelikyay, laboratuar ve test makinelerine yaptığı yatırımlarla, üstün kalitede ürünler üretmekte,  ayrıca kalitesini uluslararası standartlarda düzenli belgelendirmeler ile korumakta ve geliştirmektedir.

TT Çelikyay’da üretim, tamamen müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda planlanır ve gerçekleştirilir. Ayrıca yine müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, ileri düzeyde ürün geliştirilmesi yapılır. Tüm üretim prosesi ERP sistemi ile planlanır ve takip edilir.

Hem otomotiv, hem yedek parça sektörlerinde faaliyet gösteren TT Çelikyay, Türkiye’de bayileri aracılığı ile son kullanıcılarına ürünlerini ulaştırmaktadır. Ayrıca tüm dünyaya üstün hizmet ile ihracat yaparak özellikle Avrupa ve Ortadoğu’da bilinirliği yüksek bir marka haline gelmiştir.

EnglishRussia